sobota, 28 listopada 2015

5 rzeczy bez których nie obejdziesz się bedąc w ciąży

To moja druga ciąża i tak siedziałam dziś rano po śniadaniu, czytając książkę i doszłam do wniosku że w ciąży również mamy swoje niezbędniki. Coś bez czego nie da się obejść. Nie ważne czy jesteśmy na zwolnieniu od początku i dużo leżymy, czy też jesteśmy aktywne do końca ciąży. I tak w końcu przychodzi czas że sięgamy pod te 5 rzeczy.


1. Jako numer jeden na mojej liście są WITAMINY. Nawet kobiety odżywiające się bardzo zdrowo powinny w ciąży przyjmować niektóre suplementy. Przede wszystkim kwas foliowy. Zmniejsza on ryzyko wystąpienia poważnych chorób neurologicznych. Poza tym na liście drogocennych witamin jest też jod, witamina D3 i kwas tłuszczowy DHA.

2. WODA. Woda to podstawowy składnik każdego żywego organizmu. Jest niezbędna do życia na każdym etapie, także płodowym. Kobieta w ciąży potrzebuje znacznie więcej płynów, zwłaszcza jeśli dokuczają nam mdłości i wymioty. Dobrze jest pić 6-8 szklanek napojów dziennie. Najlepiej wody niegazowanej.  Butelkę wody zawsze jest dobrze mieć przy sobie. Szczególnie latem, kiedy jest gorąco i najłatwiej o zasłabnięcie.

3. PODUSZKA CIĄŻOWA. Cudowny wynalazek. Działanie tej poduszki najbardziej się odczuje kiedy to już brzuszek jest pokaźnych rozmiarów i coraz trudniej jest ulożyć się do spania. Jest ona w kształcie rogala.  Poduszka taka ma bardzo dużo zalet:
 • odciąża plecy
 • zmniejsza ból pleców w ciąży
 • zmniejsza bol karku
 • zapobiega bólom nóg
 • zmniejsza obrzęki nóg
 • pozwala ułożyć się w wygodnej pozycji
 • daje oparcie na brzuch
 • zmniejsza problemy ze snem
Jak dla mnie prawdziwy must have przyszłej mamusi.

4. CIEPŁY KOCYK. Tak szczególnie zimą. Możemy się wygodnie ułożyć na kanapie, zatonąć w dobrej książce i odpoczywać.

5. KSIĄŻKA. Tak jak wspomniałam wcześniej. Niektore z nas musza w ciąży więcej odpoczywać, inne moga być do końca aktywne. Ale kocyk i ksiażka to miłe uzupełnienie kazdeo dnia. Ja w pierwszej ciąży czytałam dwie ksiązki tyodniowo. Obecnie mniej ze wzlędu na drógie dziecko które ma 17 miesięcy i nie daje poczytać, ale jak tylko mam chwile to sięam bo miłą lekturę i delektuję się chwilą. Do tego kubek ciepłej herbatkii i wieczor mam zaplanowany :)


A Wy jakie miałyście bądź macie swoje niezbędniki w ciąży?? Co byście dodały do tej listy??

1 komentarz:

 1. Podoba mi się ten zestaw, a szczególnie kocyk i książka:)

  OdpowiedzUsuń