poniedziałek, 23 listopada 2015

Wyprawka dla noworodka cz.1 higiena

Szykowne wyprawki to jeden z najprzyjemniejszych etapów w ciąży.  Zrobienie listy, chodzenie po sklepach,  przeszukiwanie stron internetowych,  szukanie opinii... ach można by tak wyliczać.  Ale co powinno się znaleźć na takiej liście zakupów?  Zapraszam na cześć pierwszą dotyczącą higieny noworodka. Higiena to podstawa a szczególnie u takiego maluszka. Skórka jest jeszcze delikatna dlatego wymaga wyjątkowej troski.  1. Emulsja do kąpieli.  My używamy Emolium. Jest bardzo delikatne. Nawilża i natłuszcza delikatną skórę.  Nie powoduje podrażnień.  Teraz również zaopatrzyłam się w kosmetyki Emolium.
2. Kremowy żel do mycia ciała - opcjonalnie. Na początku lepiej używać jak najmniej produktów żeby nie naruszyć warstwy lipidowej.
3. Emulsja do ciała.  Polecam szczególnie w okresie jesienno zimowym kiedy to mamy włączone ogrzewanie i łatwo ta skóra może się przesuszyc.  Stosować po kąpieli.
4. Krem ochronny przed mrozem.  Głównie na jesień i zimę.  Pogoda wtedy nie rozpieszcza wiec warto chronić delikatną skórę maluszka przed wiatrem i mrozem.
5. Szampon do włosów.  Również opcjonalnie.  Można zacząć stosować od pierwszych dni a można również za jakiś czas. Tak jak mówiłam na początek najlepiej jak najmniej specyfików.
6. Krem na oparzenia.  Polecam Sudocrem,  Bepanthen.  U nas sprawdziły się bardzo dobrze i teraz również się w nie zaopatrzylam.
7. Środek do przemywania pępka. 
8. Sól fizjologiczna do przemywania oczu.
9. Chusteczki nawilżone.  My mieliśmy Pampers Sensitive i dalej przy nich pozostajemy.  Nie podrazniaja skóry i nie wysuszaja.
10. Pampersy dla noworodka. Proponuje os razu mieć dwa opakowania większe.  Na poczatku będą często się zużywać dlatego dobrze mieć zapas żeby po tygodniu nie biegać po kolejne. 
11. Miękka szczotka do włosów
12. Aspirator do noska
13. Woda morska
14. Nożyczki z zaokraglonymi końcówkami.
15. Pałeczki higieniczne do czyszczenia zewnętrznych części uszu
16. Wyjałowione gaziki i wątki do przemywania pępka.
17. Pieluchy tetrowe ok 10-15 sztuk
18. Ręczniki kąpielowe
19. Termometr do mierzenia temperatury wody
20. Wanienka
21. Przewijak
22. Proszek do prania dziecięcych ubranek.  Polecam Jelp i Lovela.  Nie podrazniaja skóry maluszka.  Warto w tym proszku wyprać tez swoją koszule nocne i biustonosze do karmienia piersią .A czy Wy dodałybyście coś jeszcze do listy? Może polecacie jakieś produkty? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz