piątek, 13 listopada 2015

Imbir, czosnek i spółka czyli jak leczyć przeziębienie w ciąży

Kaszel, katar, temperatura to nie jedyne zmartwienia kobiet w ciąży ale dość uciążliwe. Większość lekarstw jest zabroniona i nie ma się czym leczyć. Zostają domowe sposoby i lekarstwa przeznaczone tylko dla kobiet w ciąży i matek karmiących. Jak się pozbyć tego paskudztwa??


Kaszel jest szczególnie uciążliwy. Męczyłam się z nim ponad tydzień. Miałam wrażenie że mi zaraz brzuch wyskoczy od tego drgania. A po tygodniu czułam już tylko jak mi bolą mięśnie brzucha. I te myśli czy kaszel nie zaszkodzi maluszkowi. Coś okropnego.
Katar (o dziwo nie sprawdziło się przysłowie, że leczony czy nie trwa tydzień). I trwał 4 dni. Łatwiej się pozbyć, mimo że od zawsze najbardziej nienawidziłam kataru. Tych ton chusteczek zasmarkanych, czerwonego nosa jak u jakiegoś menela i zatkanego nosa że w nocy spać ciężko.

No i jak sie tego pozbyć.
Na własną rękę lekarstw lepiej nie używać. Jedyna bezpieczna linia która jest dostępna na rynku to Prenalen syrop, tabletki do ssania na ból gardła i spray do nosa (oj przynosi ulgę). Zawierają głównie czosnek, maliny, czarną porzeczkę i witaminę C. Jest dostępna do kupienia w aptece i Rossmannie.

Albo zastosować domowe metody czyli cytryna, maliny, miód, imbir, czosnek i cebula.
Idealnym rozwiązaniem jest herbata z malinami. Działa rozgrzewająco i wykrztuśnie. Należy uważać w końcówce ciąży ponieważ może wywołać skurcze.
Herbata z miodem i cytryną. Mają działanie rozgrzewające.Miód natomiast pomaga na uczucie suchości w gardle.
Druga sprawa to zadbać o nawilżenie pokoju w którym śpimy. Pomaga to zlikwidować suchość w gardle.
Kolejny wynalazek to syrop z cebuli. Dwie cebule obrać i pokroić, wrzucić do słoika. Zasypać 3 łyżkami cukru. Odstawić na kilka godzin aż cebula puści sok. Pić trzy razy dziennie.
Inhalacje roztworem soli fizjologicznej. Są dobre i na gardło i na katar.
Płukanie gardła wodą z solą.
Rozgnieciony czosnek można dodać do kanapki, sałatki a także do masła
Imbir można drobno posiekać i dodać do herbaty. Przy okazji imbir pomaga przy mdłościach.

Pić dużo wody i nie wychodzić z domu. A najlepiej położyć się i wyleżeć przeziębienie. A do robót domowych i pilnowania dziecka zatrudnić męża :)

Jeżeli nie przechodzi udać się do lekarza ponieważ może rozwijać się jakaś poważniejsza infekcja którą prawdopodobnie trzeba będzie leczyć antybiotykiem.

Dla wielu kobiet w ciąży najtrudniejszy do leczenia podczas przeziębienia jest kaszel. Z katarem i gorączką jakoś sobie radzą (katar – zgodnie z powiedzeniem, leczony czy nie – i tak trwa tydzień, a temperaturę można zbić ostatecznie paracetamolem, który w rozsądnych ilościach nie jest groźny dla dziecka). Kaszel natomiast nie dość, że trwa zwykle dłużej niż inne objawy przeziębienia, to na dodatek jest okropnie męczący. Gdy ataki kaszlu wstrząsają twoim ciałem, masz wrażenie, że wszystko ci się w środku przewraca, wyrywa, że wykaszlesz z siebie całe trzewia. Martwisz się też o dziecko: czy tak uciążliwy kaszel nie zrobi mu krzywdy? Te obawy, na szczęście, są nieuzasadnione, ale kaszel trzeba wyleczyć.

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/kaszel-i-przeziebienie-jak-sobie-z-nimi-radzic-w-ciazy_35707.html

2 komentarze: